Ako často by ste mali kúpať Vášho psa

5 faktov, ktoré by ste mali vedieť o kúpaní Vášho psa

Kúpanie psa nie je iba o zápachu a čistote. Správna starostlivosť o srsť a kožu Vášho psa môže mať pozitívny vplyv na jeho zdravie a pohodu.

Kúpanie Psov VETERAS

Tu sú niektoré faktory, ktoré by ste mali zvážiť, keď sa rozhodujete, ako často kúpať svojho psa.

 1. Záleží na plemenách
  Rôzne plemená majú rôzne potreby starostlivosti o srsť a kožu. Psi s hrubou, mastnou srsťou, ako napríklad bostonsky teriéry alebo francúzske buldočky, môžu vyžadovať kúpanie každé dva až tri mesiace. Na druhej strane, psi s jemnejšou srsťou, ako napríklad koker-španieli alebo labradory, by mali byť kúpaní menej často, približne raz za šesť mesiacov.
 1. Kontrolujte kožu a srsť
  Ak zistíte, že sa Váš pes veľa škrabe, môže to byť znakom problému so srsťou alebo kožou. Pred kúpaním by ste mali overiť, či nie sú prítomné žiadne rany, vyrážky alebo iné problémy. Ak má Váš zvierací kamarát nejaké problémy so zdravím kože alebo srsti, mali by ste sa poradiť so svojím veterinárom predtým, než ho vykúpete.

  Kúpanie psa VETERAS
 1. Používajte špeciálne psie šampóny určené pre zvieratá
  Nepoužívajte bežné ľudské šampóny alebo iné produkty na starostlivosť o telo, keď kúpete svojho psa. Tieto produkty môžu byť príliš drsné pre citlivú pokožku psa a môžu spôsobiť podráždenie alebo vyrážky. Namiesto toho používajte špeciálne šampóny pre zvieratá, ktoré sú navrhnuté tak, aby boli šetrné k pokožke a srsti vášho psa.
 1. Po kúpaní psa poriadne vysušte
  Dôkladne osušte Vášho psa po kúpaní. Vlhkosť môže byť skvelým miestom na rozvoj baktérií a plesní, ktoré môžu spôsobiť zdravotné problémy. Použite uterák alebo fén na rýchle sušenie. Ak používate fén, uistite sa, že ho používate na nízkej teplote, aby nedošlo k popáleniu citlivej psej kože. Zároveň je dôležité nechať psa sušiť prirodzene, najmä ak má hrubú srsť, ktorá môže potrebovať viac času na vysušenie.
  Kúpanie psa VETERAS Košice
 1. Frekvencia kúpania závisí od životného štýlu psa
  Frekvencia kúpania psa môže byť ovplyvnená aj jeho životným štýlom. Ak je Váš pes vonku viac ako vnútri s prístupom ku blatu alebo k iným špinavým miestam, bude potrebovať kúpanie častejšie. Na druhej strane, ak Váš pes žije väčšinu času vnútri, bude potrebovať kúpanie menej často.

Navštívte náš Psí Wellness Salón vo veterinárnej ambulancii VETERAS

Teraz, keď viete viac o tom, ako často kúpať svojho psa, môžete zabezpečiť, aby váš psí kamarát bol vždy čistý a zdravý.

Ako často kúpať psa

Ak by ste radi poskytli svojmu psiemu kamarátovi najlepšiu možnú starostlivosť o srsť a kožu, navštívte náš Psí Wellness Salón.

Naši odborníci na starostlivosť o zvieratá Vám radi poskytnú odborné poradenstvo a poskytnú Vášmu psovi špeciálnu starostlivosť pri wellness procedúrach, ktoré si zaslúži.

Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky a zarezervujte si svoj termín ešte dnes!


Autor článku:

MVDr. Barbara Popovičová

IMG_8626 – kópia