Strihanie psíka Maltipoo

Možno ste ešte nepočuli o menej známom plemene malého rozkošného psíka nazývaneho Maltipoo. Plemeno Maltipoo vzniklo krížením Maltézskeho psíka (Maltezáka) s Pudlom.

Sú to veľmi milé a hravé psíky, ktoré si užívajú spoločnosť detí. Tieto psíky majú hrubú, nadýchanú, vlnitú až kučeravú srsť, čo pre ich chovateľov znamená jedinečnú potrebu o jej starostlivosť. Ak sa srsti psíka Maltipoo nevenuje dostatočná pozornosť môže sa stať, že sa veľmi rýchlo zašpiní, zmastnie, zauzlí a v najhorších prípadoch splstnatie. O pravidelnú úpravu srsti týchto krásnych psíkov treba naozaj dbať, aby ste im pomohli byť zdraví, krásni a šťastní.

Naším odporúčaním je 5 až 10 minútové každodenné vyčesávanie. Ideálne špendlíkovou kefou v smere rastu srsti, dlhými a jemnými ťahmi. Pravdaže by ste nemali zabudnúť na bruško, nohy a bradu čím tak z celého tela odstránite nečistoty ale aj odumreté časti poškodených chlpov.

Pri bytových psíkoch odporúčame kúpeľ minimálne raz mesačne. Použite šampón pre psov ale aj kondicionér. Psíkov Maltipoo, ktorí sa vonku častejšie zašpinia je skvelé kúpať aj raz týždenne. Pre viac info kliknite na odkaz na našu kategóriu Šampóny pre psy.

Mnoho majiteľov Maltipoo si v tejto modernej a rýchlej dobe nedokáže nájsť čas ani priestor na takúto pedantnú starostlivosť, čomu my v spol. VETERAS absolútne rozumieme. 

Všetky Vaše otázky radi zodpovieme ešte pred objednaním sa na termín skrášľovacích procedúr, ktorých cenník nájdete TU. V prípade Vášho záujmu o skrášľovacie procedúry prosím neváhajte kontaktovať náš Psí WELLNESS Salón a dohodnite si termín na čísle 0948151611 alebo mailom na adrese veteras.info@gmail.com

 

Tešíme sa na Vašu návštevu :)

Strihanie psíka Maltipoo PRED a PO:

Strihanie psíka Maltipoo Košice VETERAS s.r.o.   Strihanie psíka Maltipoo Košice VETERAS s.r.o.

Strihanie psíka Maltipoo Košice VETERAS s.r.o.    Strihanie psíka Maltipoo Košice VETERAS s.r.o.