Starostlivosť o šteniatka

Návrhy a tipy na to, ako sa správne starať o šteniatka,

vrátane výživy, očkovania a socializácie

Starostlivosť o šteniatka Veterinarna ambulancia kosice

Ak máte malé šteniatko alebo sa pripravujete na jeho príchod, pravdepodobne sa chcete dozvedieť, ako sa o neho správne starať, aby sa stalo zdravým a šťastným psom.

V tomto článku sa pozrieme na niekoľko tipov na starostlivosť o šteniatka, ktoré zahrňujú výživu, očkovanie a socializáciu.

 1. Správna výživa pre šteniatka
  - Šteniatka potrebujú vyváženú stravu, ktorá obsahuje správne množstvo bielkovín, tukov a uhľohydrátov.
  - Je dôležité vybrať kvalitné krmivo pre šteniatka a dodržiavať odporúčané dávkovanie.
  - Ak nie ste si istí, aké krmivo je pre vášho šteniatka najlepšie, poraďte sa so svojím veterinárom.
  - Nezabudnite tiež na čerstvú vodu, ktorú by mali mať šteniatka k dispozícii vždy.
  - Majiteľom šteniatok často odporúčame podávať aj zeleninu z vývaru, ktorá obsahuje obrovské množstvo vitamínov, minerálov a vlákniny potrebných pre správny rozvoj malého organizmu.
 2. Očkovanie šteniatka
  - Očkovanie je dôležitou súčasťou starostlivosti o šteniatka.
  - Očkovanie chráni vášho psa pred mnohými nebezpečnými chorobami, ako je napríklad psia besnota, parvovírus alebo hepatitis.
  - Očkovanie šteniatka by malo začať v skorom veku 6 až 8 týždňov a opakovať sa v určitých intervaloch podľa odporúčaní veterinára na dodržiavanie vakcinačnej schémy.
 3. Socializácia šteniatka
  - Socializácia šteniatka je proces, ktorý ho učí, ako sa správne chovať v spoločnosti ľudí a iných zvierat.
  - Je to dôležité, aby sa váš pes stal dobre vychovaným a spoločensky zručným psom.
  - Môžete začať socializovať svoje šteniatko už vo veku 3 až 4 týždňov a mali by ste ho často viesť na prechádzky, aby sa zoznámil s novými ľuďmi a zvieratami v jeho okolí.
 4. Navštívte veterinára
  - Napriek tomu, že sa snažíte o najlepšiu starostlivosť o svoje šteniatko, môže sa stať, že bude potrebné veterinárne ošetrenie.
  - Navštívte veterinára, aby ste zistili skutočný zdravotný stav Vášho šteniatka a aby mu boli poskytnuté potrebné očkovania a preventívne opatrenia.
  - Je dôležité vyhľadať veterinárnu starostlivosť v prípade, že sa váš pes začne správať inak, prestane jesť alebo mať iné symptómy choroby alebo nepohodlia.

VETERAS - Vaša veterinárna ambulancia!

Starostlivosť o šteniatka VETERAS

VETERAS je profesionálna veterinárna ambulancia, ktorá poskytuje komplexnú starostlivosť o vašich milovaných domácich miláčikov.

Naši veterinárni lekári sú kvalifikovaní a skúsení v oblasti liečby psov a šteniatok a sú pripravení poskytnúť Vášmu šteniatku odbornú starostlivosť.

Neváhajte navštíviť našu veterinárnu ambulanciu, ak potrebujete akúkoľvek pomoc s vaším šteniatkom.

Radi vám poskytneme informácie a rady na tému výživa, očkovanie a socializácia a pomôžeme vám starostlivo sa starať o zdravie a pohodu vášho šteniatka.

Starostlivosť o šteniatka VETERAS Košice

Ak máte šteniatko alebo plánujete si ho zaobstarať, nezabudnite sa o neho dobre starať.

Dodržujte odporúčania pre správnu výživu, očkovanie a socializáciu a navštívte našu veterinárnu ambulanciu VETERAS, aby sme Vám pomohli s akýmkoľvek zdravotným problémom vášho šteniatka.

VETERAS poskytuje odbornú a profesionálnu starostlivosť pre vaše domáce zvieratá a sme tu pre Vás, aby sme Vám pomohli udržať Vaše šteniatko zdravé a šťastné.

Pomôžeme Vášmu šteniatku narásť do zdravého a dobre vychovaného psa.


Autor článku:

MVDr. Barbara Popovičová

MVDr. Barbara Popovičová VETERAS