Starostlivosť o šteniatka

Návrhy a tipy na to, ako sa správne starať o šteniatka,

vrátane výživy, očkovania a socializácie

Starostlivosť o šteniatka Veterinarna ambulancia kosice

Ak máte malé šteniatko alebo sa pripravujete na jeho príchod, pravdepodobne sa chcete dozvedieť, ako sa o neho správne starať, aby sa stalo zdravým a šťastným psom.

V tomto článku sa pozrieme na niekoľko tipov na starostlivosť o šteniatka, ktoré zahrňujú výživu, očkovanie a socializáciu.

 1. Správna výživa pre šteniatka
  - Šteniatka potrebujú vyváženú stravu, ktorá obsahuje správne množstvo bielkovín, tukov a uhľohydrátov.
  - Je dôležité vybrať kvalitné krmivo pre šteniatka a dodržiavať odporúčané dávkovanie.
  - Ak nie ste si istí, aké krmivo je pre vášho šteniatka najlepšie, poraďte sa so svojím veterinárom.
  - Nezabudnite tiež na čerstvú vodu, ktorú by mali mať šteniatka k dispozícii vždy.
  - Majiteľom šteniatok často odporúčame podávať aj zeleninu z vývaru, ktorá obsahuje obrovské množstvo vitamínov, minerálov a vlákniny potrebných pre správny rozvoj malého organizmu.
 2. Očkovanie šteniatka
  - Očkovanie je dôležitou súčasťou starostlivosti o šteniatka.
  - Očkovanie chráni vášho psa pred mnohými nebezpečnými chorobami, ako je napríklad psia besnota, parvovírus alebo hepatitis.
  - Očkovanie šteniatka by malo začať v skorom veku 6 až 8 týždňov a opakovať sa v určitých intervaloch podľa odporúčaní veterinára na dodržiavanie vakcinačnej schémy.
 3. Socializácia šteniatka
  - Socializácia šteniatka je proces, ktorý ho učí, ako sa správne chovať v spoločnosti ľudí a iných zvierat.
  - Je to dôležité, aby sa váš pes stal dobre vychovaným a spoločensky zručným psom.
  - Môžete začať socializovať svoje šteniatko už vo veku 3 až 4 týždňov a mali by ste ho často viesť na prechádzky, aby sa zoznámil s novými ľuďmi a zvieratami v jeho okolí.
 4. Navštívte veterinára
  - Napriek tomu, že sa snažíte o najlepšiu starostlivosť o svoje šteniatko, môže sa stať, že bude potrebné veterinárne ošetrenie.
  - Navštívte veterinára, aby ste zistili skutočný zdravotný stav Vášho šteniatka a aby mu boli poskytnuté potrebné očkovania a preventívne opatrenia.
  - Je dôležité vyhľadať veterinárnu starostlivosť v prípade, že sa váš pes začne správať inak, prestane jesť alebo mať iné symptómy choroby alebo nepohodlia.

VETERAS - Vaša veterinárna ambulancia!

Starostlivosť o šteniatka VETERAS

VETERAS je profesionálna veterinárna ambulancia, ktorá poskytuje komplexnú starostlivosť o vašich milovaných domácich miláčikov.

Naši veterinárni lekári sú kvalifikovaní a skúsení v oblasti liečby psov a šteniatok a sú pripravení poskytnúť Vášmu šteniatku odbornú starostlivosť.

Neváhajte navštíviť našu veterinárnu ambulanciu, ak potrebujete akúkoľvek pomoc s vaším šteniatkom.

Radi vám poskytneme informácie a rady na tému výživa, očkovanie a socializácia a pomôžeme vám starostlivo sa starať o zdravie a pohodu vášho šteniatka.

Starostlivosť o šteniatka VETERAS Košice

Ak máte šteniatko alebo plánujete si ho zaobstarať, nezabudnite sa o neho dobre starať.

Dodržujte odporúčania pre správnu výživu, očkovanie a socializáciu a navštívte našu veterinárnu ambulanciu VETERAS, aby sme Vám pomohli s akýmkoľvek zdravotným problémom vášho šteniatka.

Záver článku

Záverom článku by sme radi zrhnuli sumár Vašich najčastejších otázok vo forme odpovedí.

 1. Ako často by som mal/a kŕmiť šteniatko?
  - Šteniatka potrebujú kŕmiť častejšie ako dospelé psy, najmenej 3 až 4 krát denne. Postupne sa kŕmene dávky znižujú, keď šteniatko rastie a jeho žalúdok sa zväčšuje.

 2. Ako často by som mal/a vykonávať hygienu šteniatka?
  - Hygienické úkony, ako je umývanie, čistenie uší, strihanie pazúrov a čistenie zubov, by sa mali vykonávať pravidelne. Frekvencia týchto úkonov závisí od potreby a individuálnych potrieb šteniatka.

 3. Ako trénujem šteniatko na toaletu?
  - Na toaletovanie šteniatka je dôležité zaviesť pravidelný režim, po ktorom nasleduje jednotný postup. Používanie chvály a odmien môže byť účinným nástrojom na tréning šteniatka na toaletu.

 4. Aké očkovacie a odčervovacie programy potrebuje šteniatko?
  - Šteniatka potrebujú sériu očkovacích vakcín, ktoré im pomôžu vyvinúť imunitu proti rôznym chorobám. Okrem toho je dôležité pravidelne odčervovať šteniatka, aby sa zabránilo infekcii parazitmi.

 5. Ako zabezpečím, aby moje šteniatko vyrastalo do zdravého dospelého psa?
  - Kľúčom k zdravému vývinu šteniatka je vyvážená strava, dostatok pohybu, pravidelná veterinárna starostlivosť a láskavá a dôsledná výchova. Dôležité je tiež poskytovať šteniatku dostatok sociálnych interakcií a stimulácie.

VETERAS poskytuje odbornú a profesionálnu starostlivosť pre vaše domáce zvieratá a sme tu pre Vás, aby sme Vám pomohli udržať Vaše šteniatko zdravé a šťastné.

Pomôžeme Vášmu šteniatku narásť do zdravého a dobre vychovaného psa.


Autor článku:

MVDr. Barbara Popovičová

MVDr. Barbara Popovičová VETERAS